AČIŪ kelionė sveikatos parodoje. KŪNAS GIRDI MINTIS.
Dar kartą suvokiau, kad sveikata yra sudėtingas ir daugialypis procesas, apimantis proto, judėjimo ir emocijų harmoniją. Sveikatos paroda litexpo rūmuose, kurioje dalyvavau, buvo nuostabi proga gilinti savo žinias apie tai, kaip mūsų mintys ir jausmai veikia fizinę būseną. Pranešimai mane įkvėpė ir priminė, kaip svarbu dalintis teigiamais žodžiais bei emocijomis, kad pagerintume ne tik savo, bet ir kitų gyvenimus. Taip pat dar ir dar kartą patyriau, kad realios, nuoširdžios sąsajos su žmonėmis yra gerokai vertingesnės už socialinių mi(e)dijų interakcijas.
Psichologė Indrė Alkovskienė
10/28/20243 min read


2024-ųjų metų parodos tema – KŪNAS GIRDI MINTIS.
Kad gali būti gerai tikėjausi, bet kad gali būti taip gerai – tikrai ne. TOBULA konferencija.
Tokio kokybiško turinio dar reikia paieškoti. Pranešimai, kuriuos klausiau, įsirašė giliai. Labai tikiuosi, kad bus įrašai, nes norisi kartoti ir dalintis su draugais, artimaisiais, šeima, o gal ir visu pasauliu 🌍.
Žinau, kad ilgų tekstų paprastai neskaitome, bet žmonės, kuriuos išgirdau, verti ypatingai gražių žodžių.
Kai rasime laiko pasakyti „aš tave myliu“ dažniau nei „tu niekam neįdomus“, sveikata visų tikrai bus geresnė. O toks ir yra tikslas – pradėkime nuo prevencijos, nuo trumpo lietuviško AČIŪ.
Laiko dar turiu, nes ne visos dienos užpildytos konsultacijomis. Sąmoningai riboju socialines medijas 📵 – pati supratau, kaip greitai jose gali paskęsti ir kaip greitai tampi priklausomas, bet laimės jausmo kaip nėra, taip nėra. Juk pokyčiai ne telefone ar kitų gyvenime – jie yra tavo širdyje ir mažuose pasirinkimuose ❤️.
Šiandien mano pasirinkimas – dar kartą pasakyti AČIŪ, nes šią savaitę konferencijų nebenusimato, tik „Vaikų linijos“ mokymai. Tikras žinias ir mokslą geriu ir gersiu toliau. Tokia priklausomybė man patinka (tik reikia mažiau pirkti knygų, o daugiau skaityti) 😄.
@dr. Simona Pajaujienė
Protas, smegenys, psichologijos studijos leido jas patyrinėti, net gyvai pamatyti, kaip atrodo mirusio žmogaus smegenys per skrodimą. Žmogus sirgo cerebriniu paralyžiumi, jo smegenys vienoje vietoje buvo kitokios spalvos. Ačiū, kad priminėte, kaip svarbu jomis rūpintis visą gyvenimą: nuo judesio iki maisto. Skaidres beveik visas turiu telefone, ir šio vieno pranešimo būtų užtekę iki pilnos laimės, bet gavau dar daugiau. Mačiau, kad smegenys tikrai turi pilką ir baltą dalį, ir perpjovus jas, jos atrodo kaip drugelis.
@Laimonas Smulkys
Ačiū. Esu smalsi pažinti žmones ir jų žinutės socialinėse medijose, kurios man įdomios, dažniausiai sulaukia komentaro šalia. Taip prasidėjo pažintis su Jumis. Tad Ačiū ir LinkedIn, nes pažintys užsimezga ir čia. Gyvai žmogų sutikus supranti, kad gyvi mes dar fainesni nei internete, arba truputį kitokie nei nuotraukose. Ačiū už sveikatos kvadratą su didesniu fokusu į judesį, bet ir visų dalių apjungimą. Einu dirbti su tuo protu, kad būčiau nuo 1 iki 3 skalėje. Savo mintis bandyti keisti į vaizdus, kad tas miegas kokybiškesnis būtų. O į konferenciją atėjau dėl Jūsų pasidalintos reklamos, kad tokia bus. Nes kažkaip mano lauke jos nebuvo.
@Ugnė Juodytė
Ačiū už „širdį“ ant palaidinės, už tą širdį, kuri plaka Jūsų krūtinėje ir kuria pasidalinote su klausytojais. Tikiu, kad geriausi dalykai nutinka, kai leidi žmonėms dirbti drauge ir dalintis. Kunigas Algirdas sako, kad geriausia daugyba yra dalyba. Tokia matematika man patinka kaip ir POMODORO – tiek kaip daržovės, tiek kaip technika. Dar tas BALANSAS 💚
@Žydrė Arlauskaitė
Kaip mamai man leido dar kartą pasitestuoti save: kur esu pakankamai gera mama, kur labai gera, kur dar reiktų pasitempti, o kur gal jau perlenkiau. Labai norėčiau, kad Jūsų pranešimą išgirstų visos pasaulio mamos ir tėčiai. Mes dažnai visko reikalaujame iš kitų dėl savo vaikų, bet pamirštame, kad vaikai pirmiausia auga mūsų namuose.
@Dainius Jakučionis
Atsiprašau už tą klausimą dėl jaunimo laimės – man tiesiog reikėjo pasitikrinti, ar panašiai galvojame. Pirmą kartą Jus išgirdau viešai, ne LinkedIn pasaulyje. Nors apie emocijas girdėta ir atrodo žinoma, tiek gero juoko sau seniai neturėjau. Rimtai, vaidinantis psichoterapeutas yra labai gerai. Svarbu leisti sau būti savyje, kartais apsikabinti ir pasikalbėti – tik geriau tai daryti, kai niekas negirdi.
@Dalia Jakubonė
Dailės terapija. Piešėme paskutines dvi savaites savo gyvenimo. Buvo jautru, daug mano vidinių ašarų, bet jos gydo. Šios istorijos nuotrauka – mano piešinys. O prieš metus spalvos buvo kitokios.
@Dainė Baumilė
Ačiū už padovanotą kvietimą ir šiltą pokalbį. Prisiminėmen, kaip 2013-2014 m. abi dirbome tame pačiame aukšte, tik skirtinguose kabinetuose. Tada tik prasilenkdavome. Dabar turėjome pokalbį apie gyvenimą, praeitį, dabartį ir svajones. Gera, kad susitikome per Valentiną iš Reformatų parkelio. @Raimondas Adomaitis – dar viena pažintis, kuri tikiuosi bus ilgai ir laimingai 😅.
Trumpai: AČIŪ sakymas teikia daug laimės.
Tad gal šiandien dieną nuo to gera būtų pradėti Tau ir man? Ačiū 💚.
#psichologija #sveikata #emocijos #motyvacija #įkvėpimas
Dar kartą suvokiau, kad sveikata yra sudėtingas ir daugialypis procesas, apimantis proto, judėjimo ir emocijų harmoniją. Sveikatos paroda litexpo rūmuose, kurioje dalyvavau, buvo nuostabi proga gilinti savo žinias apie tai, kaip mūsų mintys ir jausmai veikia fizinę būseną ir atvirkščiai.
Kūnas girdi mintis.